9½ Ducha Vánoc 2020 proběhne virtuálně během celého adventu!!!

Pozor, pozor, máme pro vás velké překvapení! Duch Vánoc se vám zjeví i letos v průběhu adventu na virtuálním 9½ ročníku! Přihlašování týmů do hry bude spuštěno v pátek 27. listopadu v 17:00, samotná hra plná vánočních výzev začne v úterý 1. prosince 2020 v 15:00, oboje bude probíhat zde na webových stránkách Ducha Vánoc. Letošní Duch Vánoc neproběhne v jeden den na jednom tajném místě v Praze, jak bylo doposud zvykem, ale zcela mimořádně ve virtuálním prostoru od prvního dne v prosinci až do Štědrého dne. Smyslem letošního Ducha Vánoc je se potkávat alespoň na dálku a vnášet si do současné nelehké doby navzájem trochu lehkosti, hravosti, humoru a pospolitosti, ať už virtuálně nebo v rámci rodiny, týmu či místní komunity.

Jak to celé bude probíhat? Na webových stránkách Ducha Vánoc od pátku 27. listopadu od 17:00 budete moct do hry přihlásit svůj tým a od 1. prosince zde budete postupně nacházet vánoční výzvy, na jejichž splnění budete mít obvykle 2 až 3 dny. Úkoly budete moct plnit nejen z tepla svého domova, ale i venku, např. v nedalekém lese či parku. Na facebookové stránce akce pak budete průběžně sdílet, jak si váš tým vedl při plnění samotných úkolů. Do hry se letos tak bude moct zapojit kdokoliv a odkudkoliv, tj. z každého koutu České republiky i světa, pokud vyluští zadání v českém jazyce :-).

Co si prosím do 27. listopadu promyslete a domluvte?

 • Sestavte si co nejdřív svůj tým! Můžete v něm být sami nebo ve dvou, jako rodina nebo ve skupince přátel…
 • Vymyslete si název svého týmu! Můžete použít stejný název jako v předchozích letech nebo se virtuálně spojit s jinými týmy pod novým originálním názvem, je to jen na vás.
 • Důležitá podmínka: Ve svém týmu byste měli mít alespoň jednoho člena, který má aktivní profil na Facebooku. Proč je to nutné? Abyste se mohli virtuálně potkávat se všemi přihlášenými týmy a prokazovat se Duchovi Vánoc, jak jste si vedli při plnění jednotlivých vánočních výzev. Že máte problém se sdílením věcí na sociálních sítích? Tomu rozumíme, ale co budete na facebookové stránce k akci sdílet, je jen a jen na vás, hranice si nastavujete sami ve svém týmu.
 • Svojí účastí budete moct opět podpořit sociální služby pro hluchoslepé klienty LORMu. Proto se domluvte v týmu na výši příspěvku, který pak jednoduše odešlete na sbírkový účet LORM z.s. Letos je výše přihlašovacího příspěvku, tj. daru libovolná. Dar můžete poslat sami za sebe nebo za celý tým hned po přihlášení do hry nebo v průběhu adventu, opět je to jen a jen na vás a vašich možnostech.

Na hlavní stránce webu najdete shrnuté Otázky a odpovědi k letošnímu virtuálnímu ročníku.

A pokud by vám pořád nebylo něco jasné, pošlete svůj dotaz na duchvanoc@velkyvuz.cz.

Těšíme se na vás!

Poděkování od Ducha Vánoc za nalezení dědy Pepika s Ferdou a štědrou podporu pro hluchoslepé!

Milí poutníci,

účastníci 9. ročníku PUTOVÁNÍ PRAHOU ZA DUCHEM VÁNOC, děkuji vám za naši neziskovku LORM z.s., že jste se letos vydali s námi na Žižkov hledat dědu Pepika s voříškem Ferdou a podpořili jste společně sociální služby pro hluchoslepé štědrou částkou 29 917 korun!

Výtěžek zveřejněný v Ulitě na žižkovském Balkáně ve výši 28 149 Kč jste ještě navýšili o částku 1 768 Kč z prodeje magnetek.

Více jak dva měsíce pro vás Ducha Vánoc ve svém volném čase připravovali Oldřiška Kábrtová, Pavla Kluzáková, Míša Kudová, Lucka Zdráhalová, Petra Zimermanová a Filip Kábrt.

Děkuji za nás za všechny našim úžasným pomocníkům Ducha, kteří v zimě a studeném větru několik hodin zajišťovali jednotlivá zastavení na vaší vánoční pouti Žižkovem, konkrétně to byli: Martina Čurdová, Hedvika Görglová, Jakub Jirout, Naťa Lešková, Radka Matějovičová, Petra Sejpalová, Markéta Světlíková, Petra Urbancová, Líba Vaněčková, Iva Voldánová, Silvana Wasitová, Mirek Halama, Luboš Luňák, Milan Mašek, Robert Procházka, Lukáš Res, Karel Světlík, Noah Žyla

Naše velké poděkování za vstřícnost a milou spolupráci si zaslouží všichni partneři 9. ročníku akce:

 • Organizace Velký vůz, z.s. za podporu a zázemí celé akci;
 • Kino Aero za zpřístupnění dvorku v Biskupcově ulici
 • Páter Miroslav Cúth a jáhen Alois Koláček z kostela sv. Vojtěcha na žižkovském Balkáně za zpřístupnění kostela
 • Členové výboru ze zahrádkářské osady č. 72 za zpřístupnění osady a speciálně Radim a Matěj Bubeníkovi a Veronika Sturmová za pomoc se zajištěním stanoviště v osadě
 • Dům děti a mládeže Ulita za poskytnutí zázemí pro nalejvárnu a sálu pro závěrečný koncert
 • Muzikanti Jirka Jirkoun Horák, Josef Pepíno Lejček a Jakub Kuba Chaba za vánoční koncert
 • Josef Čechota za zapůjčení kostýmů na žižkovského Pepika z fundusu Barrandova¨
 • Lukáš Kučera za zapůjčení kostýmů na žižkovského Pepika z vlastního fundusu
 • Hedvika Görglová za zapůjčení Foxíka na zahrání voříška Ferdy
 • Ondřej Prcín za natočení videa
 • Barka Fabiánová za nafocení fotoreportáže
 • Magneto bar za zařazení bramborového salátu na meníčko na závěrečné after party

Fotky žižkovských Pepíků na dvorku Aera najdete už nyní na facebookové události zde: https://www.facebook.com/events/2773578336000426/permalink/2852605374764388/.

Na co se ještě můžete od nás těšit? Časem dodáme další fotky, videa s vašimi vánočními přípitky s vaječňákem, video-reportáž z celé akce, proto sledujte webovky Ducha a Událost na FB.

A budeme samozřejmě moc rádi za vaše fotky, ohlasy a nápady pro 10. ročník :-)!

Přeji vám všem krásnou a pokojnou druhou adventní neděli!

Petra Zimermanová, ředitelka LORM z.s.

Duch Vánoc 2019 bude 7. prosince!!!

Pozor! Máme tajnou zprávu, že Duch Vánoc se zjeví i letos. A tedy již po deváté budete moct vyrazit na charitativní atmosférickou procházku Prahou s různými zastaveními. Akce proběhne 7. prosince 2019. Všechny podrobnosti teprve zveřejníme a přihlašování spustíme 7. listopadu v 11:07. Akci spolupořádá a výtěžek akce půjde opět na LORM – Společnost pro hluchoslepé, víc bude brzo na těchto stránkách, hlavně se nezapomeňte včas přihlásit.

Poděkování od Ducha Vánoc za rekordní výtěžek pro hluchoslepé!

Milí poutníci,

účastníci 8. ročníku PUTOVÁNÍ PRAHOU ZA DUCHEM VÁNOC, děkuji vám za naši neziskovku LORM z.s., že jste se letos vydali s námi na pražskou periferii poznávat kouzlo zaniklé, mizející a proměňující se Libně a podpořili jste společně sociální služby pro hluchoslepé rekordní částkou 31 893 korun!

Výtěžek zveřejněný v kostele sv. Vojtěcha ve výši 30 110 Kč jste ještě navýšili o dar 500 Kč a částku 1 283 Kč z prodeje magnetek.

Více jak dva měsíce pro vás Ducha Vánoc ve svém volném čase připravovali Oldřiška Kábrtová, Pavla Kluzáková, Míša Kudová, Lucka Zdráhalová, Petra Zimermanová a Filip Kábrt.

Děkuji za nás za všechny našim úžasným B-týmákům, pomocníkům Ducha, kteří v zimě a studeném větru až 4 hodiny zajišťovali jednotlivá zastavení na vaší světské i duchovní vánoční pouti Libní: Katka Jirošová, Klára Laudátová, Sandra Opatrná, Monika Otmarová, Markéta Světlíková, Líba Turjanicová, Jana Zajacová, Mirek Halama, Fanda Houdek, Luboš Luňák, Tomáš Pýcha, Ondra Suchánek, Karel Světlík.

Za velkou vstřícnost  a milou spolupráci děkuji partnerům 8. ročníku:

 • organizaci VELKÝ VŮZ, z.s. za podporu a zázemí celé akci;
 • VÁCLAVOVI ŠPALE ze sdružení SERPENS za zpřístupnění libeňské synagogy na Palmovce
 • VIDĚ NEUWIRTHOVÉ za zapůjčení chanukového svícnu a svícnu menora do synagogy
 • MICHALOVI TOŠOVSKÉMU za zpřístupnění lokality kolem letního baru Long Island Libeň
 • RUDOVI Z HOSPŮDKY U BUDYHO na Libeňském ostrově za poskytnutí originálního zázemí, kde se účastníci mohli ohřát na duši i na těle
 • DAVIDOVI BERENREITEROVI a MARTINOVI OLANOVI KAŠÍKOVI Z KARLÍNSKÉHO SPEKTRA DDM HL. M. PRAHY za zpřístupnění a zajištění aktivit v lanovém centru na Libeňském ostrově
 • JITCE VALLOVÉ za zajištění čokolád u společnosti Nestlé
 • Panu faráři VÁCLAVOVI SOCHOROVI z farního KOSTELA SV. VOJTĚCHA za možnost uspořádat závěrečný koncert v dřevěném secesním kostele sv. Vojtěcha
 • JAKUBOVI SEJKOROVI Z KAPELY PLÁČE KOČKA za společný zpěv koled v kostele sv. Vojtěcha
 • TĚLOCVIČNÉ JEDNOTĚ SOKOL LIBEŇ za poskytnutí zázemí pro přípravu hry
 • Restauraci TANKOVNA PALMOVKA za ochotu, rychlost a skvělý servis na afterparty po skončení hry

Na co se ještě můžete od nás těšit? Na video a fotky z akce, proto sledujte webovky Ducha a Událost na FB.

A budeme samozřejmě moc rádi za vaše fotky, ohlasy a nápady pro 9. ročník :-)!

Přeji vám všem krásnou a pokojnou druhou adventní neděli!

Petra Zimermanová

LORM – Společnost pro hluchoslepé z.s.

Video z Ducha Vánoc 2017

Milí poutníci,

díky Michalovi Červenkovi si můžete prožít 7. ročník Ducha Vánoc 2017 znovu a vydat se na pouť za mnou, Duchem Vánoc, po tajů-plném Větrově, Karlově, Albertově…

Video-sestřih z celého Putování (kamera a střih Michal Červenka)

Přeji vám radostné a pokojné Vánoce a těším se na vás na startu 8. ročníku v prosinci 2018 :-)!

Váš Duch Vánoc!

 

Video-sestřih, fotky, správné řešení šifer, fotopříběh rodiny Dušínů a další zajímavosti z 5. ročníku Ducha!

Milí poutníci,

zajímají vás správná řešení šifer? Chcete si slovem a obrazem připomenout neuvěřitelný štědrovečerní příběh rodiny Dušínů? Rádi byste si prostřednictvím video-sestřihu a fotek zavzpomínali na atmosféru Putování za Duchem Vánoc po Žižkově? Fotky, šifry, fotopříběh a text na téma „Socialistické Vánoce“, to vše najdete zde.

Fotky – výběr malý

Fotky – výběr velký

Fotopříběh z Ducha Vánoc aneb Štědrovečerní příběh rodiny Dušínů, jak ho napsaly týmy putující za Duchem Vánoc

Video-sestřih z celého Putování (kamera Ondra Malý a Michal Červenka, střih Michal Červenka)

Správné řešení šifer

Drby ze zákulisí, ohlasy a fotky od poutníků