01-10-2423

ultimate stegano


Na tomto stanovišti týmy potkaly samotného Nicholase Blacka. Ten však měl práce až nad hlavu a neměl vůbec chuť se věnovat nějaké kometě. Proto týmům dal jen obálku, z níž šlo vyčíst heslo do CML. Papír v obálce vypadal takto:

Odkazovaná kapitola v Manuálu Tmou popisovala různé způsoby steganografie. První byl neviditelný inkoust. Na bílých místech byl mlékem napsaný text, který po zahřátí zhnědnul – leč text zněl Tady nic není. Tož jdeme dále. Zpráva je skryta v hudební nahrávce, obrázku či fotografii. To matrixí logo nemá dithering jen tak pro srandu bílým králíkům. Vynechané body dávaly morseovkou text kupodivu Tady nic není. Co je tam dál? Že by celá zpráva byla zmenšená tak, aby vypadala jako tečka na konci věty? Mně se hned zdála ta tečka za slovem Šifra nějaká divná. Podíváme se blíže, a vskutku, tečka skrývá Tady nic není. Zase nic! Už toho moc z manuálu nezbývá. Zpráva je napsaná psacím strojem bez inkoustu, pouze průklepy. O co, že uhodnu, co tam asi je napsáno? Samozřejmě – naše staré známé Tady nic není Kurnikšopa! Co tu máme dále? Zpráva je ukrytá v jídle nebo v předmětu, např. uvnitř diskety. Disketu nemáme, ale jak to bylo na minulém Matrixu? Všude samé Tady nic není, ale skutečný text je nenápadně vlepený v obalu. Šup, rozlepit obálku, a hele, tady je nějaká malá cedulka, na níž je...tramtadadá...Tady nic není. Zbývá už poslední možnost. Oholíme poslovi hlavu, zprávu napíšeme na vyholenou lebku, počkáme až poslovi dorostou vlasy a pak ho pošleme. Slibujeme že tento princip nebude na Tmou nikdy použit. Prosím neholte hlavy náhodným kolemjdoucím.

Fajn. Ještě že jsme na Matrixu a sliby vztahující se k Tmou se nás netýkají :-) Všimli jste si té Nicholasovy kápě? A té bujné kštice pod ní? Šup s ní dolů! Pod parukou ze zaleskla pleška, kterou by i Dáda Patrasová záviděla. Ale co je nejdůležitější – na plešce jste si mohli přečíst heslo KRUTIHLAV.