Přátelství

Odvaha

Dobrodružství

Velký vůz

je sdružení, které pořádá zážitkové akce pro ty, co se nebojí vnímat svět trochu jinak. Pojďte to s námi taky zkusit!

O nás | Plánované akce | Historie

Kočovné divadlo

« Zpět k akcím
Akce:
Kočovné divadlo
Zahájení:
9.7.2020 16:00
Ukončení:
19.7.2020 18:00
Cena:
2000
Rubrika:
Pořadatel:
Velký vůz z.s.
Aktualizace:
11.2.2020
Místo konání:
Bude upřesněno
Adresa:
Česká republika
plakatos.indd

Kočovné divadlo je několik zážitkových akcí spojených do jedné: od tvůrčího psaní, z něhož vznikne scénář představení, přes “hereckou nalejvárnu”, tvorbu kulis a kostýmů, náročné zkoušení až k adrenalinovému zážitku premiéry… a také boj o zapamatování textu, každodenní pochod od vesnice k městu po zajímavých cestách, improvizace při stavění scény, velká radost ze smíchu a potlesku diváků…
Letní divadelní putování je otevřeno všem bez ohledu na věk či herecké zkušenosti.

Před vlastním kočováním, jsou tři přípravné víkendy (25.-26.4., 16.-17.5., 13.-14.6) kousek od Prahy a v Praze – pokud se chceš zapojit do představení, je potřeba být na všech.
První víkend je seznamovací: budeme si hodně hrát, zkoušet co všechno umíme slovem, hlasem i tělem vyjádřit, vymyslíme příběh a hrubou kostru scénického scénáře a rozdělíme role.
O druhém víkendu dopracujeme kostru scénáře a budeme jednotlivé scény společně tvořit a rozehrávat. Budeme zkoušet, co funguje a nefunguje, budeme nadšeně vymýšlet a zběsile škrtat. V tvoření scén budeme pokračovat i třetí víkend.
9.7.2020 se sjedeme na místě, kde bude naše kočování začínat a během prvních čtyř dnů dopilujeme hru na jevišti. V neděli odehrajeme premiéru a pak nás každý další den čeká představení v jiné vesnici nebo městě. Čeká nás putování (každý den cca 10 – 15 km), objevování krás po cestě, společné zážitky. Tradičním zakončením naší „divadelní sezóny“ je pak podzimní derniéra v Praze.

Přihláška na akci

V ceně kurzu 2000,- jsou zahrnuty náklady na organizační zajištění akce – ubytování (ve vlastních spacácích), pronájem prostor, materiál, propagace, náklady na převoz materiálu. Organizátoři vám také každý den připraví chutnou snídani. Ostatní stravování a cestovné není v ceně akce.

Těšíme se na Tebe

Kamila, Honza a Michal

 
Velký vůz, z. s.
e-mail: kancelar@velkyvuz.cz