Přátelství

Odvaha

Dobrodružství

Velký vůz

je sdružení, které pořádá zážitkové akce pro ty, co se nebojí vnímat svět trochu jinak. Pojďte to s námi taky zkusit!

O nás | Plánované akce | Historie

Kočovné divadlo

« Zpět k akcím
Tato akce již proběhla.
Akce:
Kočovné divadlo
Datum:
7.8.2022 16:00
Cena:
2000
Pořadatel:
Kamila, Honza
Aktualizace:
23.3.2022
Místo konání:
Kutnohorsko
plakatos.indd

Další ročník tradiční akce Velkého Vozu.

cíl akce: umožnit účastníkům, kteří ještě nemají zkušenosti s divadlem i těm co už je mají zažít, co znamená kočovné divadlo. Vytvořit postavy, vymyslet příběh a nazkoušet představení. Během divadelního putování poznat trochu i kraj, kde budeme kočovat.           

Letní divadelní putování je otevřeno všem bez ohledu na věk či herecké zkušenosti!

Kočovné divadlo je několik zážitků v jednom: tvůrčího psaní, improvizace, tvorba kulis a kostýmů, hravé i náročné zkoušení až k adrenalinovému zážitku premiéry. A také každodenní putování od obce k obci po zajímavých cestách, poznávání míst a krajiny, stavění scény, každodenní hraní velká radost ze smíchu a potlesku diváků…

Před vlastním kočováním, jsou tři přípravné víkendy (30.4.-1.5., 20.-21.5. a 18.-19.6) v Praze -  pokud se chceš zapojit do představení, je potřeba být na všech.  První víkend je seznamovací: budeme si hodně hrát, zkoušet co všechno umíme slovem, hlasem i tělem vyjádřit, vymyslíme příběh a hrubou kostru scénického scénáře a rozdělíme role. O druhém víkendu dopracujeme kostru scénáře a budeme jednotlivé scény společně tvořit a rozehrávat. Budeme zkoušet, co funguje a nefunguje, budeme nadšeně vymýšlet a zběsile škrtat. V tvoření scén budeme pokračovat i třetí víkend.

28.7.2022 se sjedeme na místě, kde bude naše kočování začínat (Kutná Hora) a během prvních čtyř dnů dopilujeme hru na jevišti. 28.7. je premiéra a pak nás každý další den čeká představení v jiné vesnici nebo městě. Čeká nás putování (každý den cca 10 – 15 km), objevování krás po cestě, společné zážitky. Některou podzimní sobotu se pak sejdeme na oprášení představení a derniéru v Praze.

V ceně kurzu jsou zahrnuty náklady na organizační zajištění akce  – ubytování (ve vlastních  spacácích), pronájem prostor, materiál, propagace, náklady na převoz materiálu a snídaně během samotného kočování. Ostatní stravování a cestovné není v ceně akce.

Těšíme se na Tebe

Kamila a Honza

Přihlášky: napiš na k.jamila@seznam.cz

 
Velký vůz, z. s.
e-mail: kancelar@velkyvuz.cz