Přátelství

Odvaha

Dobrodružství

Velký vůz

je sdružení, které pořádá zážitkové akce pro ty, co se nebojí vnímat svět trochu jinak. Pojďte to s námi taky zkusit!

O nás | Plánované akce | Historie

(Ne)Lež

« Zpět k akcím
Tato akce již proběhla.
Akce:
(Ne)Lež
Zahájení:
15.10.2021 19:00
Ukončení:
17.10.2021 14:00
Cena:
149 Kč
Pořadatel:
Wawi, Martin, Lukáš, Luboš, Petra
Aktualizace:
6.9.2021
Místo konání:
Zadní rybník
Adresa:
Mníšek pod Brdy, Středočeský kraj, Česká republika

Zážitková víkendovka pořádáná spolu s ZČ Rozruch, Hnutí Brontosaurus.

Co je pravda, a co dezinformace, fake news, hoax, fáma, výmysl? Komu věřit a komu ne? Který zdroj je důvěryhodný? Jak to poznat? Na víkendovce se zážitkovu formou ponoříme do světa informací a dezinformací. Vyzkoušíme si, jak snadno či nesnadno se dá trolit, budete se muset rozhodovat na základě údajů, jež nebude lehké ověřit a budeme si prakticky ukazovat, jak pravdu a nepravdu od sebe odlišit, co dělat, když někdo dezinformace šíří.

Co, kde a jak
Sraz bude v pátek okolo 19.00 na náměstí v Mníšku pod Brdy. Přesuneme se cca kilometr na louku u Zadního rybníka, kde budeme spát ve vlastních stanech. K dispozici tam bude další zázemí, místo na vaření apod. V sobotu dopoledne a částečně odpoledne budeme pracovat. V sobotní odpoledne nás čeká velká hra na principu LARPu, v neděli potom zážitkově edukativní program k rozpoznávání dezinformací a jak na ně. Skončíme v neděli okolo 14.00.

Dobrovolnická pomoc
Pomůžeme s úpravou starého sadu u Zadního rybníka – odstraníme uschlé dřeviny, odpadky, suť, nějaký stavení materiál, starou trávu, prosvětlíme část pozemku apod. Město Mníšek pod Brdy by rádo prostor, jež navazuje na upravenou louku, rozšířilo, aby sloužil místním i turistům.

Přihlášky a informace na https://brontosaurus.cz/dobrovolnicke-akce/detail/13857/

 
Velký vůz, z. s.
e-mail: kancelar@velkyvuz.cz